zamówienie na:

Budowa świetlicy wiejskiej w Kaźmierzewie wraz ze sfinansowaniem wykonanych robót spłacanym przez Gminę przez okres 10 lat

zamawiający: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza
tryb zamówienia: Przetarg nieograniczony
nr sprawy:
wartość: poniżej 5.150.000 Euro
termin składania ofert: 30 czerwca 2009  11:00
wynik postępowania: Ze względu na tabelaryczny sposób przedstawienia rozstrzygnięcia, oryginał zamieszczono na dole strony, jako plik do pobrania.  




L. dz.: RI-Z.341-7/PN/2009

Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza
Plac 1 Maja 20, 89-115 Mrocza
tel. 0-52 386-74-10, 0-52 386-74-20, fax: 0-52 385-62-41

ogłasza przetarg nieograniczony na kwotę poniżej 5.278.000 EURO
na realizację zadania pn.: „Budowa świetlicy wiejskiej w Kaźmierzewie
wraz ze sfinansowaniem wykonanych robót spłacanym przez Gminę przez okres 10 lat”

Główny przedmiot zamówienia  – CPV 65.00.00.00-3 – obiekty użyteczności publicznej

Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia można odebrać w siedzibie Zamawiającego tj. Urząd Miasta i Gminy Mrocza, Plac 1 Maja 20, 89-115 Mrocza pok. nr 312 lub ze strony internetowej: www.bip.mrocza.pl

Wymagany termin realizacji zamówienia: od dnia podpisania umowy do dnia 27. 11. 2009 r.

Przedmiotem zamówienia jest:
Budowa świetlicy wiejskiej w Kaźmierzewie wraz ze sfinansowaniem wykonanych robót spłacanym przez Gminę przez okres 10 lat
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych oraz usługa w zakresie pośrednictwa finansowego. Zakres zamówienia obejmuje:
1. Budowę świetlicy wiejskiej zgodnie z poniższym opisem:
Budynek świetlicy wiejskiej to obiekt wolnostojący, parterowy, niepodpiwniczony, z dachem wielospadowym o konstrukcji drewnianej, kryty blachą dachówkową (ewentualnie gontami bitumicznymi).
Obiekt zaprojektowany w technologii tradycyjnej o konstrukcji murowanej. Posadowienie obiektu na ławach fundamentowych - posadowienie bezpośrednie na gruncie nośnym. Fundamenty żelbetowe, monolityczne, ściany przyziemia – murowane, dach – drewniany o układzie wiązarów kratowych, podciągi, nadproża – prefabrykowane oraz monolityczne żelbetowe o schemacie statycznym belki jednoprzęsłowej lub wieloprzęsłowej, wolnopodpartej lub zamocowanej.
Powierzchnia użytkowa - 111,00 m2, powierzchnia zabudowy 131,97 m2, kubatura 582,30 m3.

Dokładny zakres robót zawiera projekt budowlany oraz przedmiar robót.

2. Usługa pośrednictwa finansowego.
Polega na dokonaniu wykupu wierzytelności, jaką będzie wartość wykonanych robót budowlanych wraz z należnym podatkiem VAT.
Wykonawca, jako Zbywca zapewni, że:
1) wykup wierzytelności będzie dokonany wyłącznie przez Bank działający na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997r Prawo bankowe (tj. Dz.U. z 2002r Nr 72 poz. 665 ) w terminie nieprzekraczalnym 30 dni od odbioru wykonanych robót i złożenia u Zamawiającego zatwierdzonej do rozliczenia przez Inspektora Nadzoru faktury za wykonane roboty – zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym wykonania robót,
2) po stronie wykonawcy robót oraz Banku nie powstanie roszczenie o zapłatę odsetek ustawowych, o których mowa w ustawie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych,
3) Bank udzieli karencji w spłacie rat kapitałowych przez okres 12 miesięcy po zakończeniu i odbiorze robót budowlanych bez usterek,
4) rozpoczęcie spłaty kapitału nastąpi od dnia pierwszego następnego miesiąca po upływie okresu karencji, odsetki w okresie karencji płatne po upływie miesiąca od zakończenia i odbioru robót,
5) spłata wykupionej przez Bank wierzytelności będzie realizowana przez Zamawiającego przez okres 10 lat w ratach miesięcznych,
6) odsetki pobierane przez Bank w okresie karencji i spłaty będą naliczane wyłącznie od niespłaconego kapitału wg stawki referencyjnej WIBOR 3M powiększonej o stałą i niezmienną marżę podaną w ofercie wykonawcy,
7) zmiana harmonogramu spłaty nie może powodować naliczania jakiejkolwiek prowizji przez Bank,
8) Bank nie może zbyć wykupionej wierzytelności innemu Bankowi lub innej osobie.
9) Bank nie będzie żądał innych informacji jak te, które wynikają z aktualnego Rozporządzenia Min. Fin. o sprawozdawczości budżetowej,

W postępowaniu nie mają zastosowania przepisy ustawy z dnia 20.06.2003r o terminach zapłaty w transakcjach handlowych – cyt. art. 4 ustawy nie stosuje się do: 
- umów, na podstawie, których są wykonywane czynności bankowe w rozumieniu art. 5 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz. U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665, z późn. zm.).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a w tym technologia i zakres ich wykonania określone zostały w dokumentacji projektowej i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), które stanowią załączniki do niniejszej SIWZ

3. Wykonanie robót budowlanych.
1) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR) oraz wytycznymi określonymi w niniejszej SIWZ, z obowiązującymi normami, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego i nadzoru autorskiego.
2) Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty, w tym dokumentację powykonawczą oraz niezbędne opinie i uzgodnienia w celu złożenia ich do organu nadzoru budowlanego w celu uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie.
3) Wykonywania przedmiotu zamówienia będzie się uważać za zakończone – odbiór ostateczny, jeżeli odbiór nastąpi bez usterek.
4) Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w dokumentacji projektowej.
5) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom Polskiej Normy oraz innym określonym w projekcie. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
6) Użyte w dokumentacji projektowej materiały (o nazwach handlowych tam zawartych) nie są obowiązujące.
7) Zamawiający dopuszcza składanie ofert z użyciem materiałów równoważnych do materiałów wymienionych w dokumentacji projektowej, pod warunkiem, że ich parametry będą odpowiadały parametrom określonym w dokumentacji projektowej.
8) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia do czasu ich wbudowania przed zniszczeniem, uszkodzeniem lub utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru.
9) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót musza odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach – cyt.:
a) USTAWA z dnia 16 kwietnia 2004 r.o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92 poz. 881 z dnia 30 kwietnia 2004 r.)
Art. 4 Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest:
- oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo
- umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo
- oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy.
2. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.

b) USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. Nr 156 poz. 1118 z 2006 r.)
Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.

1.4 Podwykonawcy.
Zamawiający wyraża zgodę na podzlecanie robót budowlanych podwykonawcom.
W przypadku zatrudnienia podwykonawców do wykonania innych części zamówienia niż wymienione w ofercie Wykonawca zobowiązany będzie złożyć wniosek na piśmie do Zamawiającego o zaakceptowanie poszczególnych podwykonawców. Wraz z wnioskiem wykonawca przedstawi następujące dokumenty :
a) projekt umowy z podwykonawcą uwzględniający postanowienia wynikające z wzoru umowy będącego załącznikiem do SIWZ,
b) uprawnienia podwykonawcy, jeżeli powierzone prace wymagać będą posiadanie takich uprawnień,
W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo  niewyrażenia zgody na danego podwykonawcę.

4. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy zamówienia określony w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz dokumentacji projektowej.
2) Nie przewiduje się zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 ustawy Pzp.
3) Cena wykonania zdeklarowanej części zamówienia podana przez wykonawcę w ofercie jest ceną ostateczną i nie może podlegać jakimkolwiek podwyżkom. Cena oferty stanowi indywidualne ryzyko wykonawcy.
4) Do rozliczeń za wykonanie przedmiotu umowy mają zastosowanie przepisy art. 632 Kodeksu cywilnego.
5) Wynagrodzenie wykonawcy za wybrane części jest ceną ryczałtową i jakikolwiek błąd w jej obliczeniu nie ma znaczenia na poprawność obliczenia ceny oferty.
6) Kwota wynagrodzenia ryczałtowego stanowić będzie maksymalną wartość zobowiązania za zakres przyjęty do umowy.
7) Zamawiający nie dopuszcza rozliczenia za wykonane części robót.
8) Rozliczenie z wykonawcą nastąpi poprzez wykup wierzytelności przez Bank wskazany przez wykonawcę w ofercie. Podstawą do wystawienia faktury i wykupu wierzytelności będzie protokół wykonania i odbioru robót (świadectwo końcowe).
9) Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia będzie odebrany bez usterek i spełniał będzie warunki jego przeznaczenia.
10) Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) będzie kosztorys ofertowy opracowany przez wykonawcę metodą uproszczoną na podstawie dokumentacji projektowej, wytycznych i zaleceń określonych w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz wniosków wynikłych po dokonanej wizji lokalnej w miejscu wykonywania robót budowlanych.
11) Zamawiający przewiduje rozliczenia i spłaty wykonanych robót w następujący sposób:
a) fakturowania wykonawca będzie mógł dokonać po zakończeniu i odbiorze robót,
b) protokół wykonania robót ( świadectwo końcowe ) podlegać będzie zatwierdzeniu przez Inspektora Nadzoru i upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego,
c) rozpoczęcie spłaty kapitału nastąpi od dnia pierwszego następnego miesiąca po upływie okresu karencji,
d) spłata wykupionej przez Bank wierzytelności będzie realizowana przez Zamawiającego przez okres 10 lat w ratach miesięcznych, z uwzględnieniem okresu karencji,
e) odsetki pobierane przez Bank w okresie karencji i spłaty będą naliczane wyłącznie od niespłaconego kapitału wg stawki referencyjnej WIBOR 3M powiększonej o stałą i niezmienną marżę podaną w ofercie wykonawcy,
f) w przypadku opóźnienia w zapłacie, w pierwszej kolejności na poczet spłaty zaliczane będą należne odsetki od zadłużenia przeterminowanego, a następnie zaległe i bieżąca rata kapitału,
g) Zamawiający będzie miał możliwość dokonania wcześniejszej spłaty części lub całej kwoty zadłużenia przed terminem ostatecznej spłaty, a odsetki będą pobrane wyłącznie od faktycznego stanu zadłużenia w dniu spłaty,
h) skrócenie spłaty inwestycji nie spowoduje naliczania dodatkowych opłat lub prowizji przez Bank,
i) oprocentowanie, według którego naliczane będą odsetki, obliczane będzie w oparciu o zmienną stawkę referencyjną WIBOR 1M z 20 – go dnia ostatniego miesiąca każdego kwartału kalendarzowego lub ostatniego dnia roboczego przed tą datą, jeżeli w danym dniu nie ma notowania i mająca zastosowanie do wyznaczenia ceny nabycia wierzytelności począwszy od 25-go dnia tego miesiąca, powiększoną o stałą marżę = .... % w skali roku,
j) jeżeli termin spłaty odsetek lub kapitału przypadać będzie na dzień ustawowo wolny od pracy, to termin spłaty ulegnie przesunięciu na następny dzień roboczy.
k) Zamawiający będzie miał możliwość przesunięcia części spłaty zadłużenia po wcześniejszym pisemnym uzgodnieniu z Bankiem bez dodatkowych opłat bankowych.
12) Zamawiający wyraża zgodę na wykup wierzytelności przez Bank finansujący wykonawcę. Zabezpieczeniem finansowym będzie weksel własny in blanco wystawiony przez Zamawiającego.
13) Zamawiający zastrzega sobie nienaruszalność poniższych zasad spłaty wierzytelności przez cały okres spłaty:
a) Bank nie może żądać od Zamawiającego spłaty zobowiązania przed umówionym okresem spłaty,
b) spłata zobowiązania przez cały okres spłaty będzie realizowana na warunkach określonych w ofercie wykonawcy,
c) wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany systemu spłaty przez Bank finansujący wykonawcę, bez zgody Zamawiającego nie będzie obowiązujące,
d) wykonawca lub Bank finansujący wykonawcę, nie może bez zgody Zamawiającego przekazać wierzytelności innemu Bankowi lub osobie trzeciej.

Warunki ogólne udziału w postępowaniu – wyciąg z SIWZ:
9.1. Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi sporządzić „OFERTĘ” według wzoru Zamawiającego oraz spełniać niżej wymienione warunki, określone w art. 22 ust.1 pkt 1-3 Prawa zamówień publicznych:
9.1.1. Posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
9.1.2. Posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponować potencjałem technicznym          i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawić pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia i w tym względzie:
9.1.2.1. Wykażą i udokumentują (referencje lub opinie lub listy polecające) w okresie ostatnich 5 lat przed wszczęciem postępowania (01. 07. 2004 r. – 30. 06. 2009 r.), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres, wykonanie przynajmniej 5 robót budowlanych odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia (świetlice wiejskie, domy kultury) o wartości nie mniejszej niż 250.000,00 zł każda,
9.1.2.2. Dysponują osobami, które mogą być wyznaczone na stanowisko Kierownika Budowy z uprawnieniami do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności ogólnobudowlanejbez ograniczeń. Uprawnienia kadry kierowniczej muszą odpowiadać wymaganiom określonym w art. 12 i 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, Kadra kierowania budową musi posiadać stwierdzenia przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie (uprawnienia), wpis na listę właściwej Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego, a jeżeli posiada uprawnienia wydane po 14. 02. 1995 r. - zaświadczenie lub decyzję o wpisie do centralnego rejestru prowadzonego przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego,
9.1.2.3. dysponują sprzętem niezbędnym do realizacji zamówienia tj. betoniarka, rusztowanie, spawarka, piła motorowa, piła tarczowa, wiertarki, wkrętarki, środki transportu.
9.1.3. Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia i w tym względzie:
9.1.3.1. dla zabezpieczenia bieżącego wykonywania robót posiadają środki własne lub dostęp do kredytu w wysokości min. 300.000,00 zł,
9.1.3.2. posiadają ubezpieczoną OC z tytułu działalności gospodarczej w zakresie co najmniej podstawowym (na kwotę nie mniejszą niż 50.000,00 zł).
9.1.3.3. osiągnęli w ostatnim roku obrotowym, przychody ze sprzedaży i zrównanych z nimi na poziomie ponad 800.000,00 zł rocznie.
9.1.4. nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie przesłanek określonych w art. 24 Prawa zamówień publicznych.
9.1.5. wykonawcy wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia publicznego i które wspólnie zamierzają składać ofertę muszą wykazać, że każdy z osobna: nie podlegają wykluczeniu z postępowania, posiadają uprawnienia do działalności w zakresie objętym zamówieniem zgodnie z wymaganiami ustawowymi, wspólnie muszą wykazać, że: posiadają uprawnienia do wykonywania czynności przewidzianych do zrealizowania przedmiotu zamówienia (osoby z uprawnieniami budowlanymi), dysponują odpowiednim sprzętem technicznym, dysponują odpowiednim personelem do wykonania zamówienia, posiadają odpowiednie środki finansowe do wykonania zamówienia. Przynajmniej jeden z wykonawców musi wykazać, że posiada wiedzę i doświadczenie wymagane przez Zamawiającego. Do oceny sytuacji ekonomicznej dodają się wszystkie walory poszczególnych wykonawców.
9.1.6. Przedkładając ofertę Wykonawca zobowiązany jest wypełnić wszystkie pozycje w każdej               z części zamówienia, na którą składa ofertę.
9.1.7. Dostarczyć prawdziwe informacje istotne dla prowadzonego postępowania.
9.1.8. wskazać w ofercie część zamówienia, którą będzie wykonywał Podwykonawca. Wykonawca odpowiada w pełni wobec Zamawiającego za czynności wykonane przez Podwykonawcę i jego personel oraz osoby z nim współpracujące.
9.1.9. Udzielić gwarancji na zrealizowany przedmiot zamówienia – 60 m-cy.
9.2. Sposób oceny warunków:
9.2.1. Ocena spełnienia warunków dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach, o których mowa w pkt 10 SIWZ, dołączonych do oferty.
9.2.2. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń w sposób jednoznaczny musi wynikać, iż Wykonawca spełnia wymienione warunki.
9.2.3. Uzupełnienie wymaganych dokumentów będzie możliwe po upływie terminu składania ofert, chyba, że mimo uzupełnienia konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
9.2.4. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentów złożonych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający może wezwać wykonawców w określonym terminie do złożenia wyjaśnień.
9.2.5. Warunek Nr 1 - Znaczenie warunku - spełnia/nie spełnia
9.2.5.1. Osoby przewidziane do kierowania budową posiadają odpowiednie uprawnienia w zakresie i specjalności, stosownie do rodzaju wykonywanych czynności odpowiadające wymaganiom budowy.
9.2.5.2. Posiadają uprawnienia do określonej działalności zgodnie z obowiązującymi przepisami.
9.2.5.3. Nie zalegają z należnymi opłatami i składkami wobec Skarbu Państwa (ZUS i US ).
9.2.5.4. Wobec wykonawcy nie otwarto likwidacji lub nie ogłoszono upadłości.
9.2.5.5. Wykonawcy będący osobą fizyczną, wspólnicy spółek jawnych, członkowie zarządu osób prawnych, dyrektor przedsiębiorstwa państwowego - nie zostali skazani za przestępstwa popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9.2.5.6. Wykonawca nie wykonywał czynności związanych z przygotowaniem prowadzonego postępowania, ani też nie posługiwał się w tym celu osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności, chyba, że udział tych wykonawców w postępowaniu nie utrudni uczciwej konkurencji.
9.2.5.7. Posiadają niezbędną ilość środków finansowych gwarantujących bieżące wykonywanie zamówienia.
9.2.5.8. Posiadają ubezpieczoną OC na warunkach jw.
Ocena spełniania warunku: spełnia/nie spełnia (bez znaczenia punktowego).
9.2.6. Warunek Nr 2 - Znaczenie warunku - spełnia/nie spełnia. Dysponują niezbędnym potencjałem technicznym oraz pracownikami zdolnymi do wykonania zadania:
9.2.6.1. Dysponują odpowiednim sprzętem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia
9.2.6.2. Dysponują pracownikami zdolnymi do wykonania zadania.
Ocena spełniania warunku: spełnia/nie spełnia (bez znaczenia punktowego).
9.2.7. Warunek Nr 3 - Znaczenie warunku - spełnia/nie spełnia. Ocena posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia. Ocenie będą podlegać ilość wykonanych (min. 5 robót) w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres, robót budowlanych odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 250.000,00 zł każda.
9.2.8. Warunek Nr 4 - Znaczenie warunku - spełnia/nie spełnia. Ocena sytuacji finansowo - ekonomicznej. Sposób oceny spełniania warunku: wielkość przychodów za rok obrotowy 2007 – min. 800.000,00 zł za rok.

Wymagane dokumenty – wyciąg z SIWZ:
10.1. Dla potwierdzenia spełnienia warunków, określonych w pkt 9, Wykonawcy winni przedłożyć niżej wymienione dokumenty (oryginały lub kserokopie poświadczone przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem):
10.1.1. Formularz oferty – wzór Oferty stanowi Załącznik nr 2 do SIWZ.
10.1.2. Oświadczenie o spełnianiu warunków w ubieganiu się o udzielenie zamówienia publicznego (jeżeli wniosek jest składany wspólnie przez kilka podmiotów, oświadczenie niniejsze powinno być złożone, jako jedno i podpisane przez wszystkich partnerów lub ich pełnomocnika).
10.1.3. Oświadczenie wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, (jeżeli wniosek jest składany wspólnie przez kilka podmiotów, oświadczenie niniejsze powinno być złożone osobno przez każdego z partnerów).
10.1.4. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków do udziału w postępowaniu.
10.1.5. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-9 Prawa zamówień publicznych (odrębnie dla każdej okoliczności), wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
11. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego oraz właściwego oddziału Za¬kładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolni¬czego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzają¬cych odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub za¬świadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwol¬nienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu — wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
11.1.1. Wykaz osób i podmiotów, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z krótkimi informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia, niezbędnymi do wykonania zamówienia wraz z uprawnieniami oraz zaświadczeniami wpisu na listę właściwej Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego i wg potrzeby zaświadczenia lub decyzje o wpisie do rejestru prowadzonego przez Głównego Inspektora nadzoru Budowlanego.
11.1.2. Wykaz niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń, jakie posiada wykonawca.
11.1.3. Informacja z Banku lub SKOK o stanie środków finansowych lub zdolności kredytowej wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków.
11.1.4. Polisa ubezpieczeniowa lub inny dokument potwierdzający ubezpieczenie OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 50.000,00 zł.
11.1.5. Wykaz wykonanych w okresie ostatnich 5 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres) robót budowlanych odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia (obiekty użyteczności publicznej: świetlice wiejskie, domy kultury) wraz z dokumentami potwierdzającymi, że roboty te zostały wykonane należycie.
11.1.6. Rachunek zysków, strat i zobowiązań za rok obrotowy 2008 lub inny dokument określający obroty, zysk oraz zobowiązania - za rok obrotowy 2008.
11.1.7. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie zobowiązani są złożyć do wniosku:
1) pełnomocnictwo udzielone przez wszystkich partnerów do reprezentowania ich w przedmiotowym postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
2) wykaz wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie,
3) oświadczenie wykonawców o solidarnej odpowiedzialności za wykonanie zamówienia i wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa wyżej: składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie. 
- Dokumenty, o których mowa w ppkt. lit. „a” powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 
- Dokument, o którym mowa w ppkt lit. „b”, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 
- Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub osobę upoważnioną
11.1.8. Zaakceptowane i uzupełnione „Istotne postanowienia umowy” - wzór stanowi Załącznik  nr 5 do SIWZ.
11.2. Dokumenty określone w pkt. 10.1.7 winny być złożone w formie oryginału lub kserokopii wraz z tłumaczeniem na język polski. Kserokopie muszą być poświadczone za zgodność przez Wykonawcę.
11.3. Zamawiający wzywa wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu, lub którzy złożyli dokumenty zawierające błędy do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
11.4. Zamawiający wzywa także, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń i dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp.

Oferty częściowe:
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

Wadium:
Zamawiający żąda wniesienia wadium. Wadium określono na kwotę 12.600,00 zł

Oferty wariantowe:
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

Kryteria oceny:  
Cena  – 100 %

Osobami upoważnionymi do kontaktu z oferentami są:
mgr inż. Krzysztof Wiese – Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej
tel. (052) 3867414 w godz. 7.00 do 15.00


Termin składania ofert upływa:
30. 06. 2009 r. o godz. 11.00.

Miejsce składania ofert – Urząd Miasta i Gminy w Mroczy, Plac 1 Maja 20, 89-115 Mrocza pok. nr 204 (sekretariat) w godzinach urzędowania.

Otwarcie ofert nastąpi:
30. 06. 2009 r. o godz. 11.15.

Miejsce otwarcia ofert:
Urząd Miasta i Gminy w Mroczy, Plac 1 Maja 20, 89-115 Mrocza pok. nr 309

Termin związania z ofertą:
30 dni

Informacja o zamieszczeniu ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
dnia: 09 - 06 - 2009 r.
numer: 184788-2009

Wywieszono na Tablicy Ogłoszeń UMiG w Mroczy:
dnia: 09. 06. 2009 r.

Załączniki:
- SIWZ (258kB) pdf
- Projekt (4138kB) pdf
- Przedmiar_robót (292kB) pdf
- Prognoza budżetu (617kB) pdf

Odpowiedzi na zapytania:
- Odpowiedź na zapytanie 1 (208kB) pdf
- Odpowiedź na zapytanie 2 (106kB) pdf

Rozstrzygnięcie postępowania:
- Dodanie rozstrzygnięcia (74kB) pdf

metryczka


Opublikował: Sebastian Mazur (10 czerwca 2009, 10:01:43)

Ostatnia zmiana: Sebastian Mazur (6 lipca 2009, 13:30:46)
Zmieniono: Dodanie rozstrzygnięcia

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 1124